Jeszcze kilka dekad temu, pranie było niezmiernie wymagającą procedurą. Teraz starczy upchnąć odzienia do pralki, a po wszystkim rozwiesić całość na suszarce. W okresie letnim, suszarkę zazwyczaj wolno wyciągnąć na balkon. Niemniej w chłodniejszych miesiącach, trzeba wynaleźć dla niej stosowne lokum w domu. Podczas klasycznego suszenia, w mieszkaniu narasta liczba wilgoci, która sprzyja powstaniu grzybów. Stąd też coraz więcej jednostek decyduje się na zakup mechanicznej suszarki ewentualnie pralko-suszarki.

Na co korzystnie się zdecydować

Decydując się na nabycie dwóch samodzielnych urządzeń, wbrew pozorom użyją one mniej energii. Nie wystąpi również kłopot z ich zamontowaniem, gdyż można je ustawić jedno na drugim. Dzięki takiemu rozstrzygnięciu nie trwonimy miejsca. Jeżeli nie możemy pozwolić sobie na kupno osobnych urządzeń, rozwiązaniem będzie pralko-suszarka. Zajmuje dokładnie tyle lokum, co pralka, a ma dużo więcej do zaoferowania. Przy wyborze najwydajniejszego rozwiązania dla siebie, zwróć też uwagę na ładowność proponowaną przez sprzęty. Przy pralce i suszarce mechanicznej, jest ona do siebie zbliżona. Przy pralko-suszarce, mogą zajść nieznaczne sprzeczności. Piorąc 8 kg rzeczy, na raz umiemy wysuszyć raptem 5 kg. Pozostałe rzeczy będą musiały zaczekać na swoją kolej. Pomimo to i tak będzie to trwało mniej czasu, aniżeli w wypadku klasycznego suszenia.

Co do domu, a co do mieszkania

Jeśli mieszkamy w bloku, lepiej wybrać na pralko-suszarkę. Przestaniemy się martwić, o to gdzie rozprostować pranie. A samo wysuszanie potrwa ponadto niezwykle krótko. Pomimo liczniejszego poboru mocy elektrycznej, wiele osób decyduje się na to rozwiązanie. Mając dom jednorodzinny, dobrze rozpatrzyć zakup dwóch oddzielnych urządzeń. W takich przypadkach niejednokrotnie mamy pomieszczenie, które spełnia rolę pralni. Bez kłopotu pomieści się tam zarówno pralka, jak i suszarka mechaniczna. Pralko-suszarki MIELE zamawiaj na https://matrixmedia.pl/miele/pralki/pralko-suszarki.html