Endermologia pomaga wymodelować sylwetkę, ujędrnić skórę, a nawet poprawić kontury twarzy. Zabiegi wykonywane są za pomocą urządzenia LPG, które dostarcza mikroimpulsy na powierzchnię skóry. Masaż połączony z podciśnieniem aktywuje metabolizm tkanki tłuszczowej opornej na dietę i ćwiczenia oraz pobudza fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych.
Endermologia to masaż podciśnieniowy, który oddziałuje na skórę i podskórną tkankę łączną, dzięki czemu ma działanie wyszczuplające, odmładzające i oczyszczające.
- Jest to ekskluzywna technologia mechanicznej stymulacji komórek, która jest w 100% naturalną i nieinwazyjną metodą przeciwstarzeniową i redukującą tkankę tłuszczową. Na pewno poprawia samopoczucie, pobudza też fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, dając efekt gładszej, jędrnej i odmłodzonej skóry - mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Małgorzata Kukawska z Centrum Zdrowej Skóry.
Endermologia stymuluje odnowę biologiczną skóry, dlatego jest szczególnie polecana osobom, które chcą poprawić elastyczność skóry. Zabieg ten przynosi również spektakularne efekty w zakresie usuwania cellulitu i modelowania sylwetki. Wszystko dlatego, że dzięki pobudzeniu metabolizmu organizm szybciej eliminuje toksyny i tłuszcz. Endermologia wykorzystywana jest również w leczeniu bólów mięśniowych, bólów kręgosłupa czy dolegliwości reumatycznych.
- Wskazania estetyczne obejmują zwiotczenie skóry, nadmiar tkanki tłuszczowej i nadmierny cellulit. Wskazania zdrowotne obejmują wspomaganie leczenia stanów pooperacyjnych i poporodowych, łagodzenie bólu, wspomaganie leczenia blizn, obrzęków oraz pobudzanie krążenia - wyjaśnia.
Endermologia zalecana jest również w celu poprawy krążenia i regeneracji organizmu po liposukcji.
Jest to obecnie jedyna metoda, która przynosi sukces w leczeniu nierówności powierzchni po liposukcji chirurgicznej. Ponadto warto skorzystać z endermologii po mastektomii piersi, w tym z drenażu limfatycznego po operacji. Pozwala on na pozbycie się toksyn z organizmu, poprawia ukrwienie tkanek, odprowadza nadmiar płynów i zwiększa wymianę międzykomórkową, dzięki czemu możemy pozbyć się uciążliwych obrzęków i zastojów limfatycznych - wyjaśnia.
Urządzenie LPG dostarcza na powierzchnię skóry mikroimpulsy, które następnie przechodzą głębiej, wywołując biologiczną reakcję fibroblastów i reaktywując naturalną produkcję kolagenu i elastyny. Zabiegi są w 100% bezpieczne, nieinwazyjne, bezbolesne i nie wymagają okresu rekonwalescencji.
- Każdy pacjent przed zabiegiem otrzymuje specjalny strój, tzw. endermowear. Prawidłowo przeprowadzony zabieg endermologii jest bezbolesny. Dodatkowo każda osoba wykonująca zabieg jest przeszkolona i posiada certyfikat uprawniający do pracy na urządzeniach LPG - mówi.
Podczas endermologii w organizmie wydzielają się endorfiny, tzw. hormony szczęścia, które łagodzą ból oraz powodują uczucie odprężenia i zadowolenia. Dlatego zabieg ma również działanie terapeutyczne.
Przeciwwskazaniami do endermologii są: ciąża, nowotwory, zapalenie żył, infekcje, stany zapalne, wysypka skórna, stosowanie leków przeciwzakrzepowych, stany zapalne trądziku, botoks i wypełniacze.
Czytaj również: https://styl.fm/newsy/212194.nowe-oblicze-greya-te-zwiastuny-ze-scena-slubu-i-narodzin-dziecka-rozpalaja-wyobraznie-fanow-czy-tak-to-bedzie-wygladalo-w-filmie
Karolina