Szukasz pomysłu na kolor ścian do kuchni? Być może próbujesz znaleść idealny kolor frontów szafek kuchennych, a może szukasz idealnych dodatków, które pomogą Ci stworzyć doskonałą przestrzęń. Pozwól nam znaleźć odpowiedni kolor kuchni, abyś czuł się lepiej w domu!

JAK MALOWAĆ KUCHNIĘ?

Zanim przejdziesz do samego procesu malowania zastanów się, jakim miejscem jest dla Ciebie Twoja kuchnia. Czy to miejsce, w którym wyłącznie gotujesz, czy może lubisz tam spędzać czas i się relaksować? Twoje mieszkania i kuchnia są utrzymane w stylu nowoczesnym czy może klasyczna?
Serce domu, kuchnia, musi zaspokoić gusta całej rodziny. Jeśli chodzi o wybór odpowiedniego koloru w kuchni jest to decyzja kluczowa. Użyj ostrych, ciepłych kolorów kuchni, takich jak czerwony, pomarańczowy i żółty, które odnoszą się do potraw i oferują apetyczne otoczenie. Użyj chłodniejszych, pogodnych kolorów farb kuchennych, takich jak zielony, niebieski i fioletowy, aby stworzyć spokojną i świeżą atmosferę. 

  • FAJNE I RELAKSUJĄCE KOLORY KUCHNI – Zimne kolory farb w połączeniu z ciepłym drewnem to doskonały wybór do kolorystyki kuchni.
  • CIEPŁE I ZACHĘCAJĄCE KOLORY KUCHNI – świetnie sprawdzą się w przypadku ścian akcentujących.

JAK MALOWAĆ SZAFKI KUCHENNE?

Szafki kuchenne należy malować specjalnie przeznaczonymi do tego farbami, ponieważ znacznie zmiejsza to ryzyko odpryskiwania lakieru. Dodatkowo tego typu rozwiązania zapewniają lepsze krycie niż w przypadku zwykłych ściennych fraz. Kolor szafek powinien współgrać z kolorami ścian. Mogą być na zasadzie kontrastów lub podobieństw.