Wielu postaciom, kamieniczki kojarzą się specyficznym charakterem. Szczególnie często są to obiekty, które powstawały w okresie przedwojennym, gdy to najznaczniejsze dla architektów było popisanie się swoim talentem. Dlatego też, gdy przejdziemy się alejami miast, nie znajdziemy dwóch bliźniaczych obiektów pochodzących z tamtego czasu. Co najwyżej, mogą one mieć trochę cech identycznych, jednakże nigdy nie będą takie same. To, co jednoczy wszystkie miejsca ulokowane w kamienicy, to ogromne mieszkania, jakie zapewniają nam ogromne możliwości kompozycji wnętrza. Odkryjemy też pomieszczenia posiadające bardzo ogromną powierzchnie, którą potrafimy odpowiednio spożytkować. Wbrew pozorom, nawet małe mieszkanie pozwala nam na ciekawe wyposażenie wnętrza.

CZYTAJ TAKŻE – blog.dpsceilings.com

Jak zorganizować wnętrze w kamienicy

Żyjąc w kamienicy, zastanów się nad ukazaniem ceglanej ściany. Dzięki temu zaznaczysz nie jedynie przedwojenny wygląd, ale też nadasz mieszkaniu industrialny wizerunek. Z cegłą będą się fantastycznie łączyć ściany w tonie śnieżnej bieli. Co do umeblowania, to do takiego wnętrza najlepiej będą pasować meble w pastelowych barwach. By podkreślić industrialny charakter wnętrza, rozważ umieszczenie starych lamp przemysłowych. Nadadzą one wnętrzu nie zaledwie interesującego wyglądu, lecz światło uzyskane w ten sposób, nie będzie aż tak intensywne. By złamać jasne odcienie ścian i mebli, należałoby nabyć leżankę czy fotele w wyrazistych tonach, jak na przykład pomarańczy albo zieleni. Na ceglanych ścianach fantastycznie będą się prezentować obrazy, albo półki z lekturami w ciemniejszych odcieniach.

Zaaranżuj swoje wnętrze

Wysokie sufity, potrafią kojarzyć się przewadze jednostek z powierzchnią, którą nadzwyczaj skomplikowanie jest zagospodarować. Z tego powodu, decydujemy się na obniżenie pomieszczenia. Jest to wygodne rozstrzygnięcie. Sprawia, że mieszkanie staje się bardziej nastrojowe. Jeśli posiadamy mniejsze pomieszczenie, umiemy ponadto zdecydować się na wykorzystanie antresoli. Dzięki temu podzielimy przestrzeń na dwa różne poziomy. Również dzięki temu podejściu zorganizujemy miejsce, które umiemy w dowolny sposób urządzić. Mając wyłącznie jeden pokój, potrafimy tam umieść nasze miejsce do nocowania. Jeśli posiadamy dwa, lub trzy pokoje, może się tam znaleźć kącik do pracy, albo nasza domowa biblioteczka.