Obojętnie od tego, w jakich pantoflach funkcjonujemy na co dzień, u każdego z nas w garderobie zlokalizujemy skórzane pantofle. Dobrze się prezentują, pozwalają na przepuszczanie powietrza dodatkowo co najistotniejsze, są zdecydowanie odporniejsze aniżeli obuwie wykonane ze syntetycznych budulców. Nic więc niesamowitego, że posiadamy jedną albo dwie pary butów z tego półproduktu. Żeby jednak służyły nam jak najdłużej, należy starannie o nie dbać. W przeciwstawieniu do butów wykonanych z pozostałych materiałów, te skórzane wymagają gruntowniejszej konserwacji.

Parę porad jak zadbać o obuwie

Na samym początku dobrze oczyść powierzchnie trzewika ze jakichkolwiek zanieczyszczeń przy pomocy wilgotnej szmatki, lub też gąbki. Zamiast wody umiesz też wykorzystać specjalistyczną pastę albo również płyn do oczyszczania pantofli. Najpierw jednak upewnij się, iż użyty przez Ciebie środek jest przeznaczony do gatunku skóry, z którego wykonane jest obuwie. Pamiętaj aby dobrze wyszorować zarówno grzbiet trzewika, jak dodatkowo podeszwę. Przykuj dodatkowo uwagę do jakichkolwiek zakamarków, czy przeszyć. Szczególnie często właśnie w tych miejscach gromadzi się mnóstwo syfu. Po umyciu, pozostaw je do wyschnięcia. Celem uniknięcia uszkodzeń i przesuszania skóry trzewików, właściwie jest użyć pastę do pantofli. Może to być zarówno pasta ogólna lub towar, jaki jest przeznaczony do restauracji poszczególnego typu skóry. Narzuć gęstą powłokę oraz poczekaj koło 30 minut. Przez ten czas specyfik winien się wchłonąć. Pozostałość możesz zedrzeć szmatką, a potem wypolerować pantofle, żeby nadać im błysk. Aby jeszcze lepiej zaimpregnować skórzane obuwie, sporo postaci także korzysta z wosku pszczelego.

Naturalne sposoby ochrony obuwia

W przypadku, gdy nie mamy pasty do butów, możesz zastosować naturalne surowce. Skóra z bananów może posłużyć nam do doczyszczenia butów zamszowych. Tymczasem oliwa z oliwek, czy olej z orzechów włoskich świetnie natłuszcza warstwy butów skórzanych. Dzięki temu, umiesz powtórnie upajać się świetnym wyglądem swojego obuwia. Pamiętaj jednakże, ażeby trzewiki skórzane pielęgnować przynajmniej raz w tygodniu.