Jeżeli na skórze ud, bioder, pośladków ewentualnie brzucha zauważasz pewne górki oraz grudki, niestety świadczy to, iż i Ciebie dotknął problem cellulitu. Pomarańczowa skórka może pojawić się u nas, niezależnie od naszego wieku, czy prowadzonego stylu życia. Według fachowców, ta dolegliwość tyczy większości dojrzałych kobiet, jednak może jeszcze wystąpić u młodych kobiet. Wpływa na to poziom estrogenu. Jego wahania są najwyższe w czasie dojrzewania lub w okresie brzemienności. Także korzystanie z terapii hormonalnych może zaburzyć poziom owego hormonu. Rezultatem będzie powstanie cellulitu.

Czy jest efektywna recepta na cellulit?

Nieszczęśliwie, nie powstała jeszcze cudowna kuracja bądź recepta, która by pomogła definitywnie się pozbyć tego defektu. Cellulit niezmiernie często jest zdeterminowany od naszych uwarunkowań genetycznych. Są jednak zabiegi na cellulit, dzięki jakim umiemy zmniejszyć jego powstawanie. Wymaga to od nas systematyczności oraz silnej woli. W pierwszej kolejności odpowiednia dieta, a także ćwiczenia pomogą nam otrzymać upragnione rezultaty. Z tym, że rezultaty będziemy mogły zaobserwować dopiero po jakimś czasie. Mnóstwo dam decyduje się również na korzystanie ze specjalistycznych farmaceutyków, lub smarów. Trzeba jednak i tutaj uważać, albowiem nie każda spośród nas może je brać. Głównie ze względu na występowanie w nich jodu, kobiety chorujące na choroby tarczycy winny być bardzo rozsądne.

Napawaj się piękną i gładką skórą

Sporo niewiast by pozbyć się marchewkowej skórki, decyduje się na poddanie zabiegom świadczonym przez kliniki medycyny estetycznej. Już po niewielu sesjach, nasza skóra odzyska swój świeży odcień. Zamiarem takich zabiegów, jest w szczegolności usprawnienie krążenia w skórze także wyeliminowanie obrzęków. Jednym z powszechnie wybieranych jest zabieg Vela Shape. Polega on na miejscowym rozgrzewaniu ciała. Wysoka temperatura rozkłada i eliminuje komórki tłuszczowe. Już po jednym zabiegu można zaobserwować efekty. Cera ulega ujędrnieniu, skorygowaniu, również odzyskuje swój właściwy stan. Dla zdobycia lepszych skutków zaleca się powtórzenie zabiegu cztery razy.