Jeżeli kiedykolwiek byliście w terenach nordyckich, perfekcyjnie zdajecie sobie sprawę, jaki dominuje tam mikroklimat. Jest zimny dodatkowo surowy. Niemniej wnętrza zaaranżowane w charakterze skandynawskim, w ogóle nie oddają panującego tam mroźnego klimatu. Wręcz odwrotnie. Wnętrza, w jakich króluje tenże trend są ciepłe również słoneczne. Dobrane dodatki nadają lokum zaciszny design. Stąd też coraz więcej jednostek decyduję się, ażeby umeblować swoje lokum akurat w tym trendzie. Jakie meble, a ponadto punkty mieszkania powinniśmy wybrać, aby zaaranżować nasz dom w trendzie skandynawskim?

Mieszkanie w trendzie skandynawskim

Moda na kierunek nordycki trafiła właściwie już do większości zakamarków globu. W naszym kraju też cieszy się rosnącą popularnością. W trendzie skandynawskim dominują przede wszystkim jasne barwy. Stropy i ściany winnym być w kolorku śnieżniej bieli. Odnośnie mebli, powinniśmy kupić w szczególności te zrobione z drewna w jasnym tonie. Co do akcesoriów, jakie preferujemy umiejscowić w naszym mieszkaniu, właściwie zdecydować się na ogromną dawkę poduszek, kap lub kocy. Także mile postrzegane będą dywany, jakie nadadzą ciepła lokum. To, co odznacza ten styl na tle pozostałych, to jego praktyczność, naturalność oraz wygoda. Strońmy od syntetycznych artykułów. Wnętrze po nordycku odznacza się wyraźnymi kształtami oraz kolorami. Dobrane przez nas elementy wystroju mieszkania mogą być barwne. Idealnie jeśli były w odcieniach nieintensywnych. By nadać wnętrzu jeszcze bardziej indywidualny charakter, możemy na ścianach namalować czarno-białe grafiki. Nie ma także przeciwskazań, żeby ulokować w niewielu miejscach nasze ulubione wersety.

Współczesny minimalizm

Trend skandynawski odznacza się zwłaszcza minimalizmem. Nie starajmy się zamieszczać w naszym lokum morza akcesoriów. Wyselekcjonowane przez nas rzeczy powinny być przede wszystkim praktyczne oraz lekko wyglądające. Mile widziane będą ponadto dodatki zrobione z metalu, plastiku, lub szkła. Kluczowe jest to, że przy faktycznie nieznacznym wkładzie pieniężnym, może zmienić charakter naszego wnętrza oraz cieszyć się nowomodnym wnętrzem.