Gdy dotrzesz na Śląsk, to należałoby zobaczyć Katowice. To jedno z najpopularniejszych miejsc na Śląsku, gdzie poznasz nie wyłącznie przeszłość obszaru. Będziesz miał jeszcze sposobności, ażeby poznać niezwykły nastrój tego miasta, a także zwiedzić wiele fascynujących miejsc. Sprawdź, dlaczego Katowice mamią tak dużo osób.

Katowice, ikona Śląska

Katowice to jedno spośród wyraźnie charakterystycznych miejsc na Śląsku. Wbrew pozorom, zupełnie nie są tak pospolite, jak mogłoby się wydawać. Na każdym kroku odkryjemy parki czy skwery. Miasto jest obfite w dużo miejsc o wartościach historycznych. Wzorem może być strażnica spadochronowa położona w Parku Kościuszki, albo także Monument Powstańców, który ma miano największego również najcięższego pomnika w Polsce. Obok przyciągających monumentów, w Katowicach wypada także zwiedzić ikonę miejscowości, czyli katowicki spodek. To nie całość. W miasteczku też spotkamy się z dużą ofertą kulturalną. Na koncert możemy przejść się do Śląskiego teatru im. Tadeusza Kościuszki w centrum Katowic. Atencję przykuwają także takie miejsca, jak Teatr Korez czy Kinoteatr Rialto. Jednym spośród istotnych punktów wyprawy, winna być wizyta w starym miasteczku. Odnajdziemy tam budynek Urzędu Marszałkowskiego. To jeden spośród najwyższych biurowców administracyjnych, które możemy odnaleźć w Polsce. W budynku znajduje się sala sejmu śląskiego, jaka była pierwowzorem dla siedziby Sejmu Rzeczypospolitej. Katowice, to nie jedynie teatry, urzędy i zabytki. W mieście organizowanych jest dużo festiwali, m.in. OFF Festiwal. Wzmiankując o festiwalach, należałoby również zwrócić uwagę na recitale, które są robione w mieście. Na Katowickiej scenie muzycznej były takie zespoły jak Pink Floyd czy Rammstein, a również sporo innych wielkich gwiazd także formacji muzycznych.

Sprawdź taxówki w Katowicach!

Poznaj Katowice

Części postaci, Śląsk kojarzy się z szarością, kopalniami lub hutami. Dopiero będąc na miejscu potrafimy odkryć, jak niewiele wspólnego z rzeczywistością ma powszechnie przeważający pogląd. Najlepszym tego dowodem są Katowice. To intensywnie rozwijająca się metropolia, w której zlokalizujemy niezwykłe miejsca do zwiedzenia i nie tylko.