Śląsk to nie tylko Katowice. W obszarze odszukamy mnóstwo atrakcyjnych miejsc, które będą umiały nas zainteresować swoim wyglądem dodatkowo historią. Ostatnimi czasy, jeszcze częściej podróżnicy decydują się na wizytę w Bytomiu. To miejscowość umiejscowiona w sercu aglomeracji Śląskiej. Jeśli wielbicie znajdować nieznane miejsca, posiadające niespotykaną nigdzie indziej aurę, powinniście odwiedzić Bytom.

Bytomskie rozrywki

Przemierzając aleje Bytomia potrafimy dostrzec spektrum styli architektonicznych. Przeważnie w sercu miasta. Znajduje się tam zabytkowy skwer miejski, do jakiego możemy udać się na spacer. W wyjątkowo bliskiej odległości ulokowany jest budynek Urzędu Miejskiego, który został wybudowany w czasie międzywojennym. W tym samym czasie powstała ponadto pływalnia miejska, znajdująca się blisko urzędu. W okolicy znajdują się cudowne przedwojenne wille. Znakomicie przedstawiają wieloraką historię miasteczka. Bytom jest jednym z najdawniejszych miast w Polsce. Został utworzony 3 lata wcześniej niż Kraków, ale pierwsze potwierdzone doniesienia o osadzie są z 1105 roku. W centrum miasta odkryjemy mnóstwo starych domów, lecz na naszą uwagę zasługuję jeszcze inne miejsca Bytomia. Na jego obrzeżach usadowiony jest zespół sportowy, na jaki składa się pole golfowe, siłownia, ścianka wspinaczkowa i sauna. W miasteczku spotkamy się z szeroką ofertą kulturalną. Możemy skusić się na spektakl do Opery Śląskiej, która ma swoją siedzibę w sercu miasteczka. Jeżeli pośród nas są fani sztuki współczesnej, to powinni oni przejść się w stronę historycznych regionów pokopalnianych nieopodal serca miasteczka. Znajdą tam Teatr Rozbark, jakiego siedzibą są stare obiekty cechowni i administracji pozostałe po Kopalni Rozbark. Dla tych, którzy lubią późne wyjścia, Bytom ma do zaoferowania lokal muzyczny razem z kręgielnią. Na miejskim rynku odszukamy wiele przytulnych miejsc, w jakich możemy mile spędzić wolny czas.

Miasteczko wielkie duchem

Nie zastanawiaj się i już dzisiaj wybierz się na wycieczkę do Bytomia. Dla osób aktywnych fizycznie, osiągalne są obiekty sportowe. Jeśli wolisz spokojnie spędzać czas, możesz udać do jedynej z wielu restauracji oraz pubów, jakie znajdują się w sercu miasta. Dzięki obszernej ofercie atrakcji, na pewno odkryjesz tu coś dla siebie.