blok mieszklany na śląsku

Rozmyślasz nad kupnem lokum na terenie Śląska? Twoją pierwszą myślą były na pewno Katowice – serce całego śląska. Katowice to na pewno fantastyczna lokalizacja do wprowadzenia się. Opłaca się niemniej rozważyć też inne miasta. Nieomal wszystkie miasta są znakomicie skomunikowane, dzięki czemu masz okazję zakupić mieszkanie po korzystniejszej cenie niż w samych Katowicach. Do wyboru jest całkiem dużo ciekawych lokalizacji. W naszym tekście przyglądniemy się kilku z nich.

Bytom

To jedna z lepszych cenowo lokalizacji na Śląsku świetnie skomunikowana z Katowicami. Jest to też doskonały wybór dla osób kochających kulturę. Jest tu między innymi Opera Śląska oraz Śląski Teatr Tańca. Bytom jest również świetnym miastem pod względem architektonicznym. Jesteśmy w stanie w tym mieście znaleźć sporo XIX wiecznych kamienic i willi, jakie pomimo, iż w wielu przypadkach potrzebują renowacji, robią wrażenie. Aby zobaczyć domy w Bytomiu na sprzedaż a także wynajem zapraszamy na stronę biura RE/MAX Gold.

Tychy

Tychy przez wiele osób są uważane za jedno z lepszym rejonów do zamieszkania na Śląsku. To miasto odrobinę oddalone od Katowic w porównaniu do innych miast, niemniej w dalszym ciągu jest z nimi dobrze skomunikowane. Jesteśmy w stanie w tym mieście odnaleźć bardzo dużo miejsc, w jakich można wypocząć np. Staw Żogalik i Park Północny przy ulicy Edukacji. Na plus z pewnością działa także względnie mały poziom bezrobocia. Miasto stawia także na sport i inne atrakcje, dzięki czemu nie łatwo się tu nudzić. Rozważasz przeprowadzkę? Sprawdź oferty nieruchomości w biurze RE/MAX Gold.

Zabrze

Choć Zabrze jest położone trochę dalej od centrum aglomeracji, mnóstwo ludzi wymiera je jako swoje miejsce zamieszkania. Miasto to posiada bogatą historię, jaka wpłynęła na jego ukształtowanie. Jest tutaj dużo zabytkowych obiektów (w głównej mierze z przełomu XIX oraz XX wieku). Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na:
– Wieża wyciągowa, budynek nadszybia, wagownia (obecnie portiernia) i maszynownia szybu Maciej z około 1910 r.
– Kolonia robotnicza Borsigwerke w dzielnicy Biskupice
– Ratusz gminny w Mikulczycach przy ul. Tarnopolskiej 80, wzniesiony w 1902 r.
– Secesyjna Kamienica pod Orłem przy ul. Dworcowej 9 wzniesiona w 1905 roku
Zabrze oferuje też mnóstwo miejsc kulturalnych, na przykład Teatr Nowy im. Gustawa Morcinka, Filharmonia Zabrzańska, Kino Roma oraz Miejski Ośrodek Kultury.
Mieszkania oraz domy w Zabrzu są w dobrych cenach. Miasto oferuje mnóstwo atrakcji. Jest to dobry wybór dla osób, które nie chcą żyć w centrum tętniącego życia miasta. Zobacz oferty nieruchomości w Zabrzu na stronie biura RE/MAX Gold http://remax-gold.pl/nieruchomosci/zabrze.