pranie kolorowych ubrań

Pranie pomimo, iż zdaje się być czynnością niewiarygodnie prostą, wielu spośród nas może sprawić duży problem. Pionierskie urządzenia piorące mają programy przedstawione w dość przyjazny sposób, jednak, co jeżeli nasza pralka nie posiada tych udogodnień? Oto kilka podpowiedzi, które opłaca się wziąć pod uwagę!

1. Posegregowanie prania

Najważniejsze, aby nie wkładać wszystkich ubrań na raz do pralki. Segregujemy pranie po kolorach jak również dzianinach, z jakich są uszyte. Jeżeli chodzi o barwy to pranie opłaca się rozdzielić na jasne, ciemne oraz kolorowe. Właściwa selekcja barw umożliwi stronienie od zafarbowania ciuchów. Nie każde tworzywo lubi taką samą temperaturę. Najłatwiej sprawdzać metki, jaka temperatura prania jest zalecana przez producenta. W innej temperaturze będziemy prać ubrania jeansowe, wełnę czy satynę.

2. Oglądaj metki!

Jak już wyżej pisaliśmy warto zerknąc na wskazówki odnośnie prania zamieszczane na metce. Dzięki nim będziemy posiadali informacje nie jedynie, jaka jest rekomendowana temperatura prania, ale również czy w ogóle możemy prać albo prasować.

3. Temperatura wody

Bardzo istotny jest wybór właściwej temperatury. Wrażliwe materiały pierzemy w małych temperaturach. Trudne plamy w wysokich. Także ciemne ciuchy warto prać w niższych temperaturach, dzięki temu nie stracą tak szybko swego koloru.

4. Wybór środka do prania

Czarne, jasne bądź też kolorowe? W zależności od tego, jakie robisz pranie, wybierz stosowny specyfik. Dostępnych jest bardzo dużo produktów – proszki, kapsułki oraz płyny. Pamiętaj, by środek był dostosowany do koloru prania! Co więcej warto także użyć preparatu do płukania, jaki nada praniu świeży zapach. Możesz też dorzucić do prania profesjonalne chusteczki, jakie mają za zadanie wyłapać pigmenty, które ewentualnie mogły by pofarbować pozostałe ubrania.

5. Włączamy pralkę

Posegregowane ubrania warto umieścić w bębnie pralki, uzupełnić preparaty do prania, wyselekcjonować odpowiedni program, zamknąć drzwiczki od pralki i ją włączyć. Prawda, iż niezwykle proste?