zastosowanie oleju rycynowego

Czarny olej rycynowy – co to w zasadzie jest i czym się odróżnia od zwykłego oleju rycynowego, który możemy dostać w każdej aptece? Czy jego właściwości są do tego stopnia lepsze, iż warto właśnie w niego zainwestować?

Olejek rycynowy posiada dużo zastosowań w kosmetyce. W pierwszej kolejności stosowany jest do wzmacniania i pielęgnacji włosów. Oprócz tego nierzadko jest także używany między innymi do buzi jak też rzęs.

Co w takim przypadku wyróżnia czarny olejek rycynowy oraz czemu zdecydować się na olej Black Castor Oil?

Przede wszystkim na korzyść jamajskiego oleju rycynowego przemawia metoda jego tworzenia. Jest on mniej szkodliwy dla ciała jak również nie zapycha porów, co ma bardzo duże znaczenie przy pielęgnacji włosów a także skóry. Po drugie jest to artykuł w zupełności ekologicny. Po trzecie można do stosować do każdego rodzaju włosów.

Jak używać czarny olejek rycynowy na włosy?

Na wstępie należy pamiętać o systematyczności ze względu na fakt bez tego możemy nie uzyskać planowanych efektów lub będziemy potrzebowali na to zdecydowanie więcej czasu. W necie można znaleźć bardzo dużo propozycji uzytkowania tego typu produktów. Naszym zdaniem najodpowiedniejsze jest używanie czarnego olejku rycynowego na włosy 2 razy w tygodniu na noc. Rano po przebudzeniu trzeba precyzyjnie zlikwidować olejek. Olej trzeba nałożyć zarówno na skórę głowy, jak i na same włosy. Dowiedz się więcej o olejowaniu włosów.

Olej rycynowy na rzęsy i brwi

Olej ten doskonale sprawdza się także w przypadku brwi oraz rzęs. W wypadku rzęs należy uważać aby produkt nie przedostał się do oczu! Na rzęsy produkt najlepiej nakładać czyściutką szczoteczką od tuszu. Uzywać 2-3 razy w tygodniu, by po paru tygodniach zobaczyć satysfakcjonujące rezultaty. Jeżeli chodzi o brwi to częstotliwość stosowania jest zbliżona. Substancja najkorzystniej nałożyć patyczkiem do uszu i potem starannie rozprowadzić niedużą szczoteczką. Rano zlikwidować.